Proiect

Burse doctorale pentru sprijinirea activităților de cercetare ale doctoranzilor în domenii tehnice și umane, de protecție a mediului și a sănătății, de legislație națională, europeană și mondială, cu impact eco-economic și socio-economic "CERDOCT"

CKS-CERDOCT 15-16 aprilie 2011 Imprimare Email

1. Ştiinţe juridice
  2. Ştiinţe medicale
  3. Ştiinţe economice
  4. Inginerie mecanică
  5. Inginerie chimică
  6. Inginerie electrică
  7. Inginerie industrială
  8. Ingineria sistemelor
  9. Mine, petrol si gaze
  10. Chimie
  11. Matematica
  12. Filosofie
  13. Filologie

George Achim (North University of Baia Mare), Smaranda Angheni („Titu Maiorescu” University, Bucharest), Victor Arad (University of Petroşani), Alexandru T. Bogdan  (Romanian Academy), Gabriel Boroi („Nicolae Titulescu” University, Bucharest), Viorel Cornescu („Nicolae Titulescu” University, Bucharest), Stanciu Cărpenaru („Nicolae Titulescu” University, Bucharest), Ioan Valeriu Cherlea („Titu Maiorescu” University, Bucharest), Ioan Chiş („Nicolae Titulescu” University, Bucharest), Eugen Cozma (University of Petroşani), Mircea Ciumara (Romanian Academy), Dragoş Ciuparu (Oil and Gas University, Ploieşti), Ioan Curtu (The Romanian Agency for Quality Assurance in Higher Education), Mircea Damaschin („Nicolae Titulescu” University, Bucharest), Vasile Dobrinoiu („Nicolae Titulescu” University, Bucharest), Petru Dunca (North University of Baia Mare), Ion Dur (North University of Baia Mare), Akos Farkas (University of Miskolc), Judit Fazekas (University of Miskolc), Carmen Florea (University of Petroşani), Augustin Fuerea („Nicolae Titulescu” University, Bucharest), Mihai Hotca („Nicolae Titulescu” University, Bucharest), Mircea Lobonţiu (North University of Baia Mare), Raluca Miga-Beşteliu („Nicolae Titulescu” University, Bucharest), Adrian Miroiu (The Romanian Agency for Quality Assurance in Higher Education), Vasile Năsui (North University of Baia Mare), Ion Neagu („Nicolae Titulescu” University, Bucharest), Iulian Nistor (Oil and Gas University, Ploieşti), Radu Sorin Mihai (University of Petroşani), Valentin Pau („Titu Maiorescu” University, Bucharest), Elena Pelinescu (Romanian Academy), Emil Pop  (University of Petroşani), Nicolae Popa („Nicolae Titulescu” University, Bucharest), Viorel Roş („Nicolae Titulescu” University, Bucharest), Ilie Rotunjianu (University of Petroşani), Romulus Iosif Sârbu (University of Petroşani), Liviu Stănciulescu („Nicolae Titulescu” University, Bucharest), Nicolae Ungureanu (North University of Baia Mare), Iosif Urs  („Titu Maiorescu” University, Bucharest), Magda Volonciu („Titu Maiorescu” University, Bucharest)

Brînduşa Covaci, Constantin Brăgaru, Julieta Bararu, Ştefan Naubauer, Rodica Ianole, Anca Gheorghe, Cosmin Olteanu, Cristi Istrate

Termene importante
Inscrierea : 30 ianuarie 2011
Notificarea inscrierii: 5 februarie 2011
Trimiterea studiului: 10 martie 2011
Notificarea acceptarii studiului: 20 martie 2011
Publicarea programului: 25 martie 2011

DOWNLOAD        CKS_CERDOCT_2011_eBook

În urma procesului de recenzare întreprins de comitetul ştiinţific, studiile înscrise vor fi publicate după cum urmează:

- CKS-CERDOCT eBook 2011 - indexed BDI în EBSCO-CEEAS, publicat de Editura”Pro Universitaria", din Bucureşti (editură recunoscută CNCSIS). Comitetul de organizare al CKS-CERDOCT eBook 2011 va iniţia demersurile pentru indexarea proceedings-ului conferinţei în baza de date Thomson Reuters.
- LESIJ (“Lex ET Scientia International Journal”), periodic editat de Universitatea “Nicolae Titulescu”, indexată BDI în EBSCO-CEEAS Database (http://www.ebscohost.com/titleLists/e5h-coverage.htm), CEEOL Database (http://www.ceeol.com/aspx/publicationdetails.aspx?publicationId=), INDEX COPERNICUS Database (http://journals.indexcopernicus.com/karta.php?action=masterlist&id=4891). Ca urmare a acestor recunoaşteri internaţionale, LESIJ este clasificată de CNCSIS în categoria B+.

Current folder: CKS  2011_15_16_aprilie
Filter file list: